Punë filmash

[Fushë Krujë] – Opinioni publik shqiptar, pas historisë së orës presidenciale, u trondit sërish nga një lajm fund e krye i rremë. Sipas mediave italiane filmi “Passo a due”, me protagonist balerinin e famshëm shqiptar Kledi Kadiu, është një nga filmat më të shëmtuar që janë shfaqur nëpër kinema. Mediat citojnë një sondazh on line, me siguri të manipuluar dhe shkencërisht të pathemeltë, që e ka renditur “Passo a due” të tretin për nga shëmtia, pas “Melissa P” dhe “Olé”.

“Nuk është aspak rastësi, që lajme të tilla mbijnë pas vizitës së suksesshme të Bushit në Shqipëri”, kështu u shpreh Ndriçim Sabahu, teknik projektimi në kinemanë e Fushë Krujës, që u përkujdes personalisht për shfaqjen e filmit të bukur të balerinit shqiptar.

 

© OBOBO NEWS/qershor 2007

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s