SURROI SË SHPEJTI ME STATUJË NË KUKËS

GURI I KAMJES: Pas gabimit të trishtuar që, për fat, u kap në kohën e duhur, me titullin qytetar nderi që për desh iu hoq publicistit Veton Surroi ditën për diell, Drejtoria e Hapësirës Publike, e Qarkut të Kukësit, në bashkëpunim me Komisionin e Artit dhe të Artizanatit lokal, vendosi sot, unanimisht, që Veton Surroit t’i ngrihet sa më shpejt një statujë e dedikuar mermeri, në një shesh kryesor të qytetit. Monumenti, sipas burimeve konfidenciale të agjencisë sonë, do t’i besohet autorit të statujës kontroversiale të Gjergj Kastriotit, Skënderbeut, që sapo është ngritur në Prizren, duke ngjallur jehonë të gjerë rajonale dhe ndërkombëtare.

© 2020, OBOBO NEWS.

Standard

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s